Ciekawe informacje z zakresu biznesu i gospodarki

Odnowienie auta – renowacja lakieru

Renowacja lakieru – kto za tym stoi?

Jest to zabieg polegający na usuwaniu zabrudzeń rys z karoserii w celu przywrócenia blasku lakierowi. Zabieg ten jest obecnie powszechnie stosowany. Można go wykonać samemu lub w warsztacie samochodowym. Oczywiście, osoby niedoświadczone raczej nie będą w stanie dorównać nawet w ułamku temu, jakie efekty da renowacja lakieru wykonana przez specjalistów w salonie detailingowym.

Na czym polega profesjonalna renowacja lakieru?

To bardzo skomplikowany wieloetapowy zabieg, polegający na przywróceniu lakieru do stanu nowości bez konieczności jego lakierowania. Możemy wykonywać renowacje lakieru na wszystkich rodzajach samochodów, motocyklach, łodziach i samolotach. Jeśli chodzi o salony detailingowe to trzeba zawsze zapoznać się z ofertą, gdyż najczęściej pakiet potocznie nazywany – renowacja lakieru – występuje w kilku opcjach i różni się ceną.

Jak wygląda profesjonalna renowacja lakieru?

Renowacja lakieru jest procesem niezwykle złożonym, ponieważ każdy element poddany temu zabiegowi powinien być starannie sprawdzany i wieloetapowo wykończony. Efektem końcowym jest niezwykle nasycony kolor lakieru, który cechuje się idealną strukturą i gładkością, a przede wszystkim lakier po renowacji wygląda idealnie w każdym świetle i pod każdym kątem. W zależności od opcji, którą się wybierze, specjaliści usuwają od dziewięćdziesięciu procent do nawet stu procent rys i mikro zarysowań. Cena może być różna także w związku z tym, że do salonów detailingowych trafiają auta w najróżniejszym stanie i często konieczne są dodatkowe, poza ofertowe rozwiązania.

Jakie zbiegi wchodzą w skład renowacji lakieru?

Renowacja lakieru składa się z usuwania rys, smug, zmatowień lakieru, żywicy, kurzu, zacieków, przebarwień oraz odparzeń. renowacja lakieruWszystko zależy od stopnia zniszczenia lakieru. Dodatkowo, aby efekty tego zabiegu były długotrwałe konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni samochodowej. W tym celu w standardowej profesjonalnej renowacji lakieru nakłada się wosk, który ma na celu ochronę lakieru. Innym, dodatkowo płatnym zabezpieczeniem jest położenie powłoki kwarcowej, która zapewnia ochronę lakieru na okres kilku lat. Kiedy właściciel decyduje się na ten zabieg, powinien najpierw zapytać profesjonalistę, które czynności są niezbędne do wykonania, aby lakier wyglądał jak nowy. Różne zakłady oferują różny zakres usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.